Skip Ribbon Commands
Skip to main content

ANASAYFA

:

Hakkımızda

Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı
HAKKIMIZDA

1988 yılından itibaren halkımıza hizmet veren Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz, Bakanlık Makamının 02.06.2015 tarihli olurları ile Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı olarak yeniden yapılandırılmıştır.

Başkanlığımız, Emniyet Teşkilatı ile kamuoyu arasında etkin iletişim kanallarını kullanarak zamanında, en doğru, etkili ve verimli iletişimi ve yeterli bilgi akışını sunan, polis halkla ilişkilerinin etkin şekilde geliştirilmesini sağlayan bir birim olarak gör​ev yapmaktadır.
hakkimizda.JPG 
Misyonumuz; etkin iletişim kanallarını kullanarak zamanında doğru ve yeterli bilgi akışını ve Emniyet Teşkilatı ile kamuoyu arasında olumlu ilişkilerin kurulmasını sağlamaktır.
Başkanlığımız, yazılı, görsel ve sosyal medyada yayınlanan haberleri takip ederek Teşkilatımızın kullanımına sunmakta, uygun görüldüğünde basın açıklamaları düzeltme, tekzip vb. yaparak kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi sağlamaktadır.
Basın ve Halkla İlişkiler konusunda, İl Basın ve Halkla İlişkiler birimlerinde görevli personele eğitimler hazırlanmaktadır.
Vizyonumuz; Emniyet Teşkilatı ile kamuoyu arasında en doğru, etkili ve verimli iletişimi sunan ve polis halkla lişkilerinin etkin şekilde geliştirilmesini sağlayan bir Başkanlık olmaktır.
Kurumumuzun en iyi şekilde tanıtılması için tanıtım filmleri ve spot filmler hazırlanmakta, afiş ve görsel tasarımlar kamuoyuna sergilenmektedir.
​​